The product is shipped within 24 hours.
We complete the order within 24 hours.
You can return the product within 14 days.
OPIS PRODUKTU
Element przeznaczony jest do zamontowania deflektora w komorze pieca centralnego ogrzewania. Większość deflektorów przystosowana jest do przykręcenia do niego jakiegoś uchwytu. Z reguły jest to otwór gwintowany. Na innych naszych aukcjach znajdują się deflektory żeliwne, które posiadają otwór z gwintem M-12 odpowiadający wymiarowi na uchwycie. Opcjonalnym sposobem zawieszenia takiego elementu jak deflektor w komorze pieca jest użycie ucha z takim samym gwintem. Znajduje się ono na innej naszej aukcji. W zależności od sposobu wykonania podwieszenia deflektora w kotle należy użyć odpowiedniego elementu.
DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ DEFLEKTOR W KOMORZE SPALANIA?
Proces spalania węgla nie kończy się w palenisku. Z paleniska retortowego uchodzą produkty spalania, zawierające zawsze pewne ilości substancji palnych (gazy i opary smół oraz sadza), które powinny dopalić się w komorze spalania nad palnikiem. Do spalenia niezbędne są cztery czynniki: obecność powietrza (tlenu), dobre wymieszanie substancji palnych z powietrzem, odpowiedni czas kontaktu substancji palnych z powietrzem oraz temperatura wyższa od temperatury zapłonu substancji palnych. Jeśli niedopalone produkty spalania z paleniska trafią przedwcześnie na zimne powłoki wodne o temperaturze nieprzekraczającej 150°C (ścianki płaszcza wodnego lub awaryjnego rusztu wodnego) – spalanie zostaje przerwane i niedopalone spaliny trafiają do wymiennika, co skutkuje kondensacją (skraplaniem) smoły na powierzchniach chłodzących. Na smole bardzo łatwo osadza się pył i sadza, które ze spolimeryzowaną – w miarę upływu czasu – smołą tworzą trudne do usunięcia osady o silnie izolacyjnych właściwościach.
Deflektor montowany w kotle nad palnikiem ma za zadanie wymieszać spaliny i powietrze oraz utrzymać w środowisku spalania wysoką temperaturę. Jest to najczęściej bardzo płaski walec żeliwny lub ceramiczny, o średnicy 200-300 mm i wysokości 10-15 mm (żeliwny) lub 30-50 mm (ceramiczny), montowany na wysokości 100-150 mm nad górną krawędzią palnika. Liczne badania udowodniły niezbicie, że jego obecność jest niezbędna z punktu widzenia czystości spalin oraz sprawności wymiennika ciepła
WYMIARY HAKA
Średnica wewnętrzna haka (wygięcia): 20 mm
Średnica pręta: 10 mm
Długość całkowita haka z gwintem około: 170 mm
Długość gwintu: 20 - 25 mm
Gwint: M12