Jeżeli masz pytania odnośnie produktu
zadzwoń pod numer 62 742 06 06.
Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do piątku.
Szacowany czas na wysyłkę: 1 dzień
Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin. Wysyłamy przesyłki od poniedziałku do piątku według kolejności ich składania. Jeżeli składasz zamówienie, np. w piątek po godz. 12:00 wysyłka nastąpi najprawdopodobniej w poniedziałek.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
OPIS PODSTAWOWY
Podajnik ślimakowy jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.
OPIS TECHNICZNY
Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków).
Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym (pamiętajmy, że węgiel zawiera siarkę, która z wilgocią zwiększa korozję). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa.
Podajnik ślimakowy Ewmarness 20-35 kW wyposażony jest w motoreduktor firmy Ewmar-Ness. Obudowa motoreduktora wykonana jest ze stopu aluminium. Silnik napędowy reduktora posiada deklarację zgodności CE. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością i wykonaniem. Moc silnika w zastosowanym motoreduktorze to 0,09 kW (90 W). Motoreduktor kręci się z prędkością 1 obrót na minutę. Tuleja w motoreduktorze ma wymiar Fi 25 mm. Łączona jest ze ślimakiem na zawleczkę. Jako zawleczkę producenci polecają śrubę Fi 5 mm z niepełnym gwintem, pełny gwint osłabia właściwości zawleczki - śruby. Śruba o twardości 8,8.
Produkt w obecnej formie jest dopracowany i przetestowany, godny polecenia.
Podajniki te stosowane są w kotłach ogrzewających powierzchnie do 200 m2. Przy czym uzaleznione jest to od kubatury budynku, stopnia ocieplenia czy stosowanego paliwa.
WYMIARY PODAJNIKA:
- długość całkowita: 1000 mm
- długość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 240 mm
- szerokość kołnierza mocującego kosz zasypowy: 210 mm
- długość paleniska: 310 mm
- szerokość paleniska: 230 mm
- wysokość płyty przyłączeniowej: 290 mm
- szerokość płyty przyłączeniowej: 250 mm
- odległość od płyty przyłączeniowej do końca paleniska: 370 mm
Regulator TITANIC 1 S przeznaczony jest do sterowania kotłami ze ślimakowym lub tłokowym podajnikiem paliwa. Wersja oferowana na tej aukcji steruje podajnikiem ślimakowym. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia.
Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący (np. PILOT R) , który to umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia. Zwiększa się dzięki temu komfort użytkowania regulatora.
CECHY STEROWNIKA TITANIC
- trwała i mocna metalowa obudowa
- możliwość montażu na górze kotła jak i ścianie frontowej
- prosty i przejrzysty sposób programowania i obsługi
- możliwość bezpośredniego podłączenia urządzeń pracujących pod napięciem 230 V
- sterowanie układem przygotowania ciepłej wody użytkowej
- możliwość podłączenia dodatkowej pompy C.W.U. lub pompy mieszającej
- sterowanie pracą wentylatora oraz pracą podajnika paliwa
- czujnik temperatury kosza (zabezpieczenie przed cofnięciem ognia do podajnika)
- zapamiętanie stanu pracy i wszystkich nastaw regulatora przy zaniku zasilania
- sterownik ten może również współpracować z dowolnym termostatem pokojowym
PARAMETRY TECHNICZNE
Napięcie zasilania: ~230 V; 50 Hz
Zabezpieczenie - szybkie bezpieczniki topikowe: 6,3 A / ~230 V
Czujnik temperatury kotła, podajnika, pompy C.W.U.: DS18B20
Pobór mocy (tylko regulatora): do 5 W
Stopień ochrony od strony panelu sterującego: IP 62
Zakres pomiaru temperatury: 0 ÷ 100°C
Obciążalność wyjść:
– pompy C.O. ~230 V; wyjście przekaźnikowe z układem RC: 250 W
– pompy C.W.U. ~230 V; wyjście przekaźnikowe z układem RC: 250 W
– dmuchawa ~230 V; wyjście półprzewodnikowe z układem RC: 250 W
– podajnik ~230 V; wyjście półprzewodnikowe z układem RC: 250 W
Maksymalny sumaryczny prąd wyjściowy: 6 A
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego:
– sprzętowego zewnętrznego / wewnętrznego: ~90 / ~94 °C
– programowego: 93 °C
Temperatura otoczenia podczas pracy regulatora: 5 ÷ 45 °C
Maksymalna wilgotność otoczenia: 75 %
Włączenie pompy w niskich temperaturach: poniżej 5 °C
Włączanie pompy: co 14 dni na 1 minutę
- zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzewczym
(warunkiem działania tej funkcji jest włączony regulator)
Dmuchawa - wentylator - jest to urządzenie przeznaczone do podawania powietrza do palenisk kotłów C.O. Może być również stosowany do ogólnej wentylacji pomieszczeń i urządzeń technologicznych.
Wentylator DM 80 z aluminiową obudową stosowany jest do nawiewu powietrza w kotłach z podajnikiem. Posiada wydajność około 320 m3. Stosowany jest w kotłach z podajnikami o mocy od 15 do 50 kW mocy podajnika. Dmuchawa ta wyposażona jest w przesłonę na wlocie. Dmuchawa jest bardzo wytrzymała. Posiada mały wylot (patrz wymiary w danych technicznych).
Obudowa wentylatora wykonana jest ze stopu aluminium. Silnik z zewnętrznym wirnikiem umieszczony wewnątrz obudowy przykręcony jest wkrętami M4. Metalowy wirnik wentylatora mocowany jest bezpośrednio na zewnętrznym wirniku silnika. Wlot powietrza do wentylatora zabezpieczony jest osłoną uniemożliwiającą dotknięcie palcem części ruchomych - turbiny. Wszystkie połączenia elektryczne umieszczono w puszce przyłączeniowej wykonanej z materiału izolacyjnego. Silnik wentylatora przystosowany jest do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Wentylator posiada deklarację zgodności CE.
Wentylatory typu DM 80 w różnych odmianach wykonań przeznaczone są do nadmuchiwania powietrza w kotłach C.O. oraz innych urządzeniach technologicznych w temperaturze otoczenia od -15% do +40 OC i wilgotności względnej do 95%. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego. Podstawowe zastosowanie - piece węglowe, piece z podajnikiem retortowym 15 - 50 kW.
Dzięki płynnemu rozruchowi dmuchawy sterowanej regulatorem zapobiega się wybuchom nagromadzonych gazów w kotle. Wysoka jakość wykonania oraz elementy najwyższej klasy gwarantują długoletnią i bezawaryjną pracę. Wentylator nie jest przeznaczony do pracy jako samodzielny przyrząd do użytku domowego lub podobnego.
PARAMETRY TECHNICZNE DMUCHAWY
Zasilanie: 230V ~ 50Hz
Temp. otoczenia: 0-45oC
Pobór mocy: max 85W
Wydatek powietrza: max 320m3/h
Ciśnienie sprężania: max 300Pa
Liczba prędkości: 1
Prędkość obrotowa: 2390obr/min
Kondensator silnika: 2µF/450V
Rodzaj pracy: ciągły
Klasa szczelności: IP44
Głośność: 62dBA
Otwór wylotowy: 65x47mm
Masa: ~2,2kg
Zbiornik na miał, ekogroszek do podajnika ślimakowego lub tłokowego. Zbiornik wyposażony jest w uszczelkę pod górną klapą zabezpieczającą przed dostawaniem się nadmiernych ilości wilgoci do wnętrza zbiornika, regulowane zawiasy, 2 zaczepy burtowe zamykające i dociskające klapę górną do zbiornika oraz 1 amortyzator gazowy ułatwiający podnoszenie i podtrzymanie klapy w pozycji otwartej. Wykonany jest z blachy stalowej. Sprzedawany jest w kolorze czarnym. Istnieje możliwość zamówienia zbiornika w innym kolorze. Jednak czas realizacji takiego zamówienia może wynieść od 10 do 14 dni. Zbiornik ten przeznaczony jest do montażu z podajnikiem o mocy 25 kW. Zasyp opału około 160 - 180 kg.
Oferujemy Naszym klientom nowe, ergonomiczne, wygodne w użyciu zbiorniki na opał o różnych pojemnościach. Wszystkie zbiorniki wykonujemy ze stali zimnowalcowanej o grubości 1,5 mm. Wszystkie elementy zbiorników są wypalane na wycinarkach plazmowych, następnie zaginane na zaginarkach krawędziowych; spawanie metodą TIG oraz MIG.
Dopełnienie całości stanowi estetyczna powłoka malarska oraz podnośnik gazowy ułatwiający obsługę klapy zbiornika.
WYMIARY ZBIORNIKA:
- wysokość: 900 mm
- szerokość: 500 mm
- głębokość: 600 mm
- wymiary ramki: 240 x 210 mm
- rozstaw otworów w ramce: 210 x 190 mm
- średnica otworów w ramce kosza: FI 13
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie