Jeżeli masz pytania odnośnie produktu
zadzwoń pod numer 62 742 06 06.
Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do piątku.
Szacowany czas na wysyłkę: 1 dzień
Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin. Wysyłamy przesyłki od poniedziałku do piątku według kolejności ich składania. Jeżeli składasz zamówienie, np. w piątek po godz. 12:00 wysyłka nastąpi najprawdopodobniej w poniedziałek.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
OPIS PRODUKTU
Zawory mieszające MIX M znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania. Trzydrogowy zawór mieszający służy głównie do obniżenia temperatury zasilania obiegu grzewczego np. w instalacjach ogrzewania podłogowego. Czterodrogowy zawór mieszający oprócz regulacji temperatury obiegu grzewczego chroni kocioł / źródło ciepła przed niską temperaturą powrotu - zawór ten dostępny jest na innej aukcji. W pełni automatyczną pracę zaworu można zapewnić dzięki siłownikom firmy WOMIX MP 06 lub MP 10.
ZASTOSOWANIE ZAWORÓW MIESZAJĄCYCH - DLACZEGO, NA CO I PO CO ?
Przez nazwę zawory mieszające należy rozumieć armaturę, zapewniającą regulację systemu centralnego ogrzewania realizowana na zasadzie zmieszania czynnika grzewczego pobieranego z zasilania źródła ciepła, oraz powrotu z instalacji grzewczej. Jest to najczęściej stosowana metoda z uwagi na dopasowanie parametrów czynnika grzewczego do potrzeb systemu grzewczego.
Zaletami takiego sposobu regulacji są przede wszystkim:
- stały przepływ objętościowy czynnika grzewczego w całym układzie grzewczym
- równomierne obciążenie cieplne wszystkich odbiorników ciepła
- możliwość płynnej regulacji temperatury czynnika grzewczego
- zminimalizowanie różnic temperatur w źródle ciepła, pomiędzy zasilaniem i powrotem
- jeżeli chodzi o zawory trójdrogowe, to istnieje możliwość wykorzystania ich jako armatury
- poprawienie jakości regulacji zaworów grzejnikowych wyposażonych w głowice termostatyczne
- rozdzielającej w strefowych systemach cieplnych
- jeżeli chodzi o zawory czterodrogowe, to największą ich zaletą jest ochrona
- kotła przed niskotemperaturową korozją, poprzez podwyższenie (podmieszanie) temperatury powrotu
- następną zaletą zaworów czterodrożnych, jest możliwość podłączenia podgrzewacza ciepłej wody użytkowej (C.W.U) do obiegu kotłowego
- oraz stosunkowo niewielka cena do ich wielu zalet i pożytku
PRZEZNACZENIE I FUNKCJE
Mieszacze trójdrożne są przeznaczone do systemów, gdzie zachodzi konieczność ochrony kotła przed korozją niskotemperaturową, zwłaszcza przydatne są do wszystkich rodzajów ogrzewań akumulacyjnych oraz do regulacji poszczególnych stref ogrzewania zasilanych ze wspólnego rozdzielacza, itp. Urządzenie to zalecamy stosować we wszystkich układach z kotłem na paliwo stałe gdzie naczynie otwarte jest podłączone za zaworem mieszającym (np. z ostatniego grzejnika). Funkcja mieszania (stały przepływ, regulowana temperatura)
Trójdrożne mieszacze są przeznaczone do regulacji mieszającej. Realizują tzw. regulację jakościową mieszając wodę zasilającą z powrotną. Stopień zmieszania jest płynnie regulowany przez element wykonawczy (regulator + napęd) w taki sposób aby woda zasilająca instalację grzewczą zawsze miała temperaturę odpowiadającą aktualnym warunkom technicznym. Mieszacze MIX są przeznaczone przede wszystkim do regulacji oddzielnych stref grzewczych zasilanych z jednego rozdzielacza, do regulacji systemów akumulacji ciepła. Mogą być również stosowane do jednostrefowych układów grzewczych pod warunkiem, że źródło ciepła może być narażane na zjawisko korozji niskotemperaturowej.. Funkcja rozdziału (regulowany przepływ, stała temperatura)
Zawory trójdrożne mogą być również wykorzystywane jako armatura rozdzielająca. Określony sposób zamontowania zaworu mieszającego umożliwia całkowity przepływ medium grzewczego do jednego z odbiorników w zależności od potrzeb lub dostarczenie do dwóch odbiorników. Regulacja w takim przypadku będzie ilościowa (regulowany przepływ, stała temperatura). Ten sposób regulacji jest najczęściej stosowany do szybkiego przygotowania ciepłej wody użytkowej.
MONTAŻ
Zawory mieszające są tak skonstruowane, że można je montować w różny sposób, po lewej lub po prawej stronie kotła. Możliwe jest to dzięki obróceniu dźwigni sterującej mieszacza oraz dwustronnej tabliczce z lustrzaną skalą. Ważne jest odpowiednie zamontowanie mieszacza w stosunku do położenia kotła. Zalecane jest, aby oś pozioma mieszacza była oddalona o około do 0,8 do 1,1 m od osi rury powrotnej obwodu grzewczego.
Wszelkie szczegółowe informacje oraz schematy związane z odpowiednim montażem zaworów wraz z napędami, dołączane są wraz z urządzeniami.
PRZESTAWIENIE SKALI
Skalę można przestawić po wcześniejszym odkręceniu rączki za pomocą płaskiego wkrętaka. Przy pomocy wkrętaka należy zdjąć zabezpieczenie skali. Po zdjęciu ogranicznika można skalę odwrócić lub przestawić. Po zmianie położenia skali należy zabezpieczyć ją wciskając ogranicznik.
PARAMETRY TECHNICZNE
- Średnica - 1 ” (cal)
- Uszczelnienie - dwa O-ringi EPDM
- Korpus - mosiądz Ms 58
- Grzyb, pokrywa - mosiądz Ms 58
- Kąt obrotu - 90 stopni
- Maks. ciśnienie - 10 bar
- Maks. temp. - 110 stopni C
- Rączka - profilowany plastik, niebieska
- Skala - stalowa
PREFEROWANE SIŁOWNIKI / NAPĘDY
- dla średnic 3/4” - 1 1/4” - siłownik / napęd MP 06
- dla średnic 1 1/2” - 2” - siłownik / napęd MP 10
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie