Jeżeli masz pytania odnośnie produktu
zadzwoń pod numer 62 742 06 06.
Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do piątku.
Szacowany czas na wysyłkę: 1 dzień
Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin. Wysyłamy przesyłki od poniedziałku do piątku według kolejności ich składania. Jeżeli składasz zamówienie, np. w piątek po godz. 12:00 wysyłka nastąpi najprawdopodobniej w poniedziałek.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
OPIS PRODUKTU
Siłownik gazowy - amortyzator - podnośnik. Do stosowania w drzwiach uchylnych do góry wykonanych z drewna, aluminium itp. Doskonale nadają się jako podnośniki do klap zbiorników zasypowych do kotłów. Siła 60 N. Siłowniki są bardzo mocne. Nowe o bardzo dobrej jakości i wytrzymałości. Siłownik 60 N - przeznaczenie do 6 kg. W opakowaniu z podnośnikiem gazowym znajdują się również końcówki do siłownika, prowadnica, wkręty do montażu oraz instrukcja obsługi. Kolor elementów amortyzatora szaro-srebrny.
Siłownik gazowy jest hydro-pneumatycznym elementem przesuwnym i składa się z rury tłocznej, trzonu tłokowego z kolbą oraz przystosowanych przyłączy. Wypełniony jest sprężonym azotem działającym przy tym samym ciśnieniu na powierzchnie przekroju tłoka o różnej wielkości. Powoduje to uwalnianie siły w kierunku wysuwu. Siła wysuwu może być dokładnie określona w fizycznych granicach poprzez odpowiedni wybór ciśnienia wypełniającego.
ZASTOSOWANIE
Siłowniki można także wykorzystywać w wielu innych dziedzinach przemysłu np. w stolarstwie. Doskonale nadaje się do montażu wszelkiego rodzaju drzwiczek otwieranych do góry i do dołu. Można go także wykorzystać do montażu systemu podnoszenia do łóżek przy zachowaniu odpowiedniej mocy siłownika.
POZYCJA ZABUDOWY
Sprężyny gazowe powinny być montowane przeważnie - oprócz przypadku, gdy będą one przewidziane do montażu niezależnie od ich położenia - tłoczyskiem będącym w spoczynku i skierowanym w dół. Poprzez to zostanie zapewnione optymalne smarowanie systemu prowadniczego oraz uszczelniającego.
BEZ SKRĘCANIA
Aby nie zaszkodzić żywotności siłowników gazowych, nie mogą być one narażone na skręcanie, działanie sił wyginających oraz działanie sił poprzecznych. Poprzez odpowiednio przystosowane końcówki jak np. przeguby kontowe może być zapewnione wolne od skrętów prowadzenie.
BEZPIECZNE FUNKCJONOWANIE
Bezpieczeństwo działania siłowników gazowych wynika zasadniczo z gładkiej powierzchni tłoczyska oraz z uszczelnienia utrzymującego wewnątrz ciśnienie gazowe. W celu ich ochrony nie należy wywierać na siłowniki gazowe obciążeń zginających. Uszkodzenia spowodowane mechaniczną obróbką wtórną lub nawet spawy na siłowniku gazowej oraz zanieczyszczenia lub farba na trzonie tłokowym mogą doprowadzić do awarii urządzeń.
Należy unikać wszelkich zmian oraz manipulacji, uderzeń, rozciągania, rozgrzewania, nadmiernego lakierowania lub usuwania nadruku.
ZAKRES TEMPERATURY
Standardowy zakres temperatury, do którego przystosowane są siłowniki gazowe wynosi pomiędzy -30°C a +80°C. Naturalnie dostępne są również siłowniki gazowe przystosowane do pracy w warunkach ekstremalnych.
ŻYWOTNOŚĆ I KONSERWACJA
Siłowniki gazowe nie muszą być konserwowane. Nie wymagają one takiej konserwacji jak smarowanie olejami czy też smarami. Przystosowane są zawsze do danych wymagań i działają przez wiele lat bez zakłóceń.
USUWANIE
W przypadku, gdy siłowniki gazowe są już bezużyteczne, należy się ich pozbyć mając na względzie ochronę środowiska naturalnego. Dlatego zostały one specjalnie nawiercone, aby uwolnić sprężony azot oraz zawarty w nich olej.
WYMIARY SIŁOWNIKA
- w pozycji otwartej: 27 cm
- w pozycji zamkniętej: 18,5 cm
- średnica tłoczka: 1,5 cm
- skok tłoczka: 9 cm