Jeżeli masz pytania odnośnie produktu
zadzwoń pod numer 62 742 06 06.
Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do piątku.
Szacowany czas na wysyłkę: 1 dzień
Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin. Wysyłamy przesyłki od poniedziałku do piątku według kolejności ich składania. Jeżeli składasz zamówienie, np. w piątek po godz. 12:00 wysyłka nastąpi najprawdopodobniej w poniedziałek.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Mikroprocesorowy regulator temperatury kotła TANGO jest urządzeniem służącym do kontroli pracy kotła z podajnikiem opału. Pozwala na regulację temperatury wody w instalacji poprzez sterowanie elementami wykonawczymi kotła tj. podajnikiem paliwa, dmuchawą i pompą obiegową.
W wersji sterownika TANGO - TŁOK zastosowano specjalny algorytm cofania silnika podajnika w przypadku zacięcia.
WYPOSAŻENIE REGULATORA
1. Czujnik temperatury wody w kotle.
2. Wejście do podłączenia czujnika pozycji podajnika. Styk czujnika ma być zwarty, gdy podajnik znajduje się na pozycji wyjściowej.
3. Wejście do podłączenia termostatu kosza. W stanie pracy wejście to ma być zwarte, po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury kosza ma nastąpić jego rozwarcie.
4. Wejście do podłączenia termostatu pokojowego. Poniżej zadanej temperatury w pomieszczeniu ma być zwarte, a po osiągnięciu temperatury - rozwarte. Jeśli nie zastosowano termostatu pokojowego wejście musi być zwarte na stałe.
5. Wejście sygnalizacyjne awarii osprzętu dodatkowego. Podanoie napięcia 230 V AC wywołuje stan "awaria" regulatora. Może być wykorzystane np. do zatrzymania regulatora po przeciążeniu silnika podajnika (po zastosowaniu dodatkowego wyłącznika nadmiarowego).
6. Złącze transmisji danych do innych urządzeń mikroprocesorowych. Może być zastosowane do podłączenia dodatkowych urządzeń, np. regulator pogodowy, pulpit zdalnego sterowania itp.
7. Wyjście silnika podajnika - umożliwia podłączenie silnika jednofazowego 230 V AC o prądzie znamionowym do 4A w wykonaniu z podłączeniem czteroprzewodowym do zmiany kierunku obrotu - zasicki: C-L-L-LR, lub dwuprzewodowym bez możliwości zmiany kierunku obrotów - zaciski: L-L.
8. Wyjście pompy obiegowej - do podłączenia pompy jednofazowej 230 V AC o prądzie znamionowym do 1 A.
9. Wyjście dmuchawy - do podłączenia dmuchawy jednofazowej 230 V AC o prądzie znamionowym do 1 A.
10. Wyjście wyciągu kominowego (opcja) - do podłączenia wentylatora jednofazowego 230 V AC o prądzie znamionowym do 1 A.
11. Wyjście sygnalizacji awarii - styk rozwierny, 230 V AC, obciążalność do 1 A - do podłączenia dodatkowego sygnalizatora awarii regulatora.
12. Dmuczęściowe złącza do podłączenia urządzeń zewnętrznych, wykluczające możliwość zmiany między sobą nasadek z okablowaniem. Umożliwia to odłączenie regulatora od osprzętu kotła w calach serwisowych, bez konieczności odkręcania przewodów.
PARAMETRY TECHNICZNE
Ilość trybów pracy: 2
Górna temperatura nastawiana: 65-90 st. C
Dolna temperatura nastawiana: 20-60 st. C
Temperatura załączenia pompy obiegowej: 20-60 st. C
Histereza: 0,5-5,0 st. C
Temperatura zadziałania temostatu awaryjnego sprzętowego: 94 st. C
Czas działania podajnika:
- wersja z podajnikiem tłokowym: 1 cykl
- wersja z podajnikiem ślimakowym: 1-255 s
Czas pauzy podajnika: 30-999 s
Czas oczekiwania w podtrzymaniu: 1-250 min
Temperatura wyłączenia regulatora: 20-45 st. C
Masa regulatora: 2,3 kg
WARUNKI PRACY
Temperatura otoczenia: 5-40 st. C
Napięcie zasilające: 230 V AC 50 Hz
Obciążalność wyjść:
- pompa: 230 V, 1(1) A
- dmuchawa: 230 V, 1(1) A
- wyciąg (opcja): 230 V, 1(1) A
- podajnik: 230 V, 4(4) A
Maksymalna temperatura pracy czujnika: 100 st. C